Hizmetlerimiz

KAPLAMA İŞLERİ

Ortopedik implantlarda önemli iki unsur vardır, korozyona karşı dirençli olmaları ve vücut dokuları tarafından iyi bir şekilde kabul edilen (biocompatible) olmalarıdır. Doku-organ-kültür üzerine yapılan deneysel çalışmalar bazı metallerin vücut tarafından farklı tepkilere yol açtığını göstermektedir.

Ortopedik implantlarda, biyo-uyumlu olmaları için kullandığımız malzemelerden en önemlisi, suni kemik tozu olarak adlandırabileceğimiz, Hydroxyapatite (HA, Ca10(PO4)6(OH)2) malzemesidir.

Kaplama işlemlerimiz “Termal spray” metodu ile yapılmakta olup, tüm testler standartlara uygun olarak TAEK ve ODTÜ Laboratuarlarında yapılmakta ve belgelendirilmektedir.

ÜRETİM

Üniversitelerle yapılan işbirliği sonucu, kendi AR-GE Mühendislerimizle Hydroxyapatite üretimini de gerçekleştirmekteyiz. Test sonuçları gerek kimyasal özellikleri gerekse kristal yapılarının standartlara (ISO 13779-1,2,3,4) uygun olduğunu göstermektedir.

RADYASYON ÖLÇÜMÜ

Elektromanyetik, iyonize olmayan (görünür bölge ve yakın UV bölgesi), UV bölgesi ölçümleri ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan izni alındıktan sonra iyonize (X_Ray, Gamma Ray) radyasyon ölçümleri de yapılacaktır.

 

 

Kuantamet @2017